HTML

Riportok a kanadai vadonból

Friss topikok

  • Lusuka: Nagyszerű pénzkereseti lehetőségek, fotózással, forditással, sorozat és kép feltöltéssel, facebook... (2018.07.05. 23:36)
  • Tuco Ramirez: Azt tudom erre mondani, amit a Vörös Rébék mondott Pörge Daninak: Kár! Kár! Kár! (2017.11.07. 14:53)
  • Tuco Ramirez: Most nagyapa vagy nagybácsi? Több bejegyzésben is keveredik a kettő. Vagy arrafelé így is úgy is m... (2016.07.20. 14:47)
  • Világnézet Netes Napló: Tigáz. Van még magyar ember, aki ezt a céget kedveli és nem utálja? A mi történetünk itt van leírv... (2014.08.16. 07:31) Gáz van tigáz
  • LukeSkywalker: Ez sem jó. Helyesen: Child in Time (2014.07.24. 10:58) Helyesen: Child in Thime

Linkblog

Homo vulgaris

2014.11.20. 12:15 calvero56

A hülye gép nem ismeri Céline nevét. Pirossal aláhúzta. Márpedig Céline egy francia remekíró (volt-lesz-az idők végeztéig). Semmelweis Ignácról írta a diplomaunkáját. Megpróbálták eltitkolni, hogy létezik, miközben ő suttyomban a huszadik század egyik legnagyobb írója volt. Éveken át önzetlenül és gyakorta tündökletesen szolgálta az emberiséget. Íróként és orvosként is. De életében volt két rossz döntése, és három, rossz helyen elmondott mondata, és kiátkozta a „civilizált” világ. Lassan fakuló megbélyegzettségét az 1932-ben írt Utazás az éjszaka mélyére  című remekműve segíti elő, napról napra. Melyben már nyolcvan évvel ezelőtt beemelte a szlenget az irodalmi nyelvbe. (Állítólag az eredeti, francia nyelven írt regény saját hazájában nem olyan népszerű, mint más nyelveken, mert akik francia nyelvterületen értik a szlenget, azok nem olvasnak – akik olvasnak, azok meg nem ismerik a köznyelvet, csak a Balzac-i emelkedettséget). Céline védjegye a három pont. Szinte minden mondata három pontban végződik. De csak zárójelben: ez szerintem a nyomdafesték pocsékolása. Miként E. P. (aki még mindig nem az európaiparlament) szerint erre alkalmasabb a három gondolatjel. Lehet. Nem akarok kötekedni, de ezek csak tipográfiai sallangok. (((De ha már védjegyről ejtettem szót, az enyém a kettős- hármas zárójel használata (ugyanis ezt még egyetlen író sem használta (én legalábbis nem olvastam ilyent))). De végtére, az én módszerem is a nyomdafesték áldozata a stílus oltárán.

E regényre Célinenek illett volna Nobelt kapnia. De hát a billog. Hemingway és Céline történetesen ugyanazon a napon, 1961. július elsején halt meg. Hemingway öngyilkos lett, Céline betegségben.

Úgyhogy, gép! Te egy hülye gép vagy, és ne huzigálj nekem pirossal alá Céline nevét, mert szétrúgom a keménylemezes valagad!

Utóirat:

A tegnapi jegyeztemben idéztem Vonnegutot, aki a Mesterlövész című regényét azzal a mondattal zárja, hogy ez a mai kor a középkor folyatása. Erre a mai hírekben, azt hallom: az ukrán háború egyik elnöke, úgy gondolja eldönteni a konfliktust, hogy ökölpárbajra hívta ki az másik elnököt.

Nincs mit hozzáfűznöm.

C.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kanadaivadon.blog.hu/api/trackback/id/tr186918329

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása