„Amit felnőttek műveltek felnőttekkel, annak alapján semmi kétség nem maradt, hogy az emberi fajt ki kell irtani. Unalomig ismételgetni, amit felnőttek gyerekekkel műveltek, már csak úgyszólván hab lenne a tortán”
Kurt Vonnegut
Vonnegut-tól tudom (bár a konklúzió saját), hogy a nyolcvanas években megcsappant az érdeklődés az amerikai foci iránt. Kiürültek a stadionok. Mit csinált a kormány? Bombagyárrá alakította a stadiont. Azt nem fikció, még ha annak is látszik. Ezt tény. Ma nálunk nincs foci. Csak stadionépítés. De – legalábbis a nyilvánosság ismeretei szerint – nem bombagyártás tikos céljára. Bár erről a piszkosszolgálatokat lehetne megkérdezni.
Pár évvel később, egy amcsi kisvárosban megemlékezést tartottak a Hirosimára ledobott bomba emlékére. Fénylő tekintettel, tekintettel arra, hogy a jelenlévők mindegyike elkötelezett híve volt a csecsemőgyilkosságnak. (Ha van Isten, tuti, hogy utálja az embereket).
Andrej Szaharov hidrogénbombát gyártott a paranoid szovjeteknek, aztán az oszlóban lévő világrend jeleként Oslóban elnyerte érte a Béke Nobel-díjat!... ((Hé, én bolondult meg? Vagy a világ szenvedett idegösszeomlást? Én csak az eszemet játszom (nem jó szerep), és lidérces álmomban szerkesztőkkel, rendezőkkel vitatkozom. De leginkább azzal a vitatkozom, aki egy elavult sci-fi regény főhőse, abban a bizonyos Szentírás című bestellerben, amit a II. Vatikáni Zsinat árult (el)).
Szaharov felesége gyermekorvos volt! Miféle ember lehet az, aki megalkot egy hidrogénbombát, miközben egy gyermekgyógyásszal él. Ilyen párbeszédek folyhattak a hálószobájukban: „Édesem, mi volt ma a munkahelyeden”? – kérdi a feleség, krémmel kenegetve kiszáradó vagináját. Mire a Szaharov a kotont próbálja felhúzni petyhüdt hímtagjára (fél a betegségektől), és azt mondja: „Semmi, drágám. Jól fog működni a bombám. És nálatok hogy van az a bárányhimlős gyerek”?
Aztán ez a Szaharov mindenféle díjakat kapott, amire persze nem engedték ki az országból, helyette inkább száműzték egy feltételes megállóhelyre a sarkkörön túl.
Emberi jogok?! Mi lehetne közönyösebb bármiféle élőlény joga iránt, mint egy hidrogénbomba?
Aztán jött a Csernobil. Attól kezdve debil csernobili nyomorul gyereklelkek születtek a sugárfertőzött területeken. Ott aztán szükség lett/lesz a gyermekorvosra. Talán majd besegít Elena Bonner is, Szaharov felesége…
„Szahar”, ahogy az Übü király elmebeteg főszereplője mondogatja: „Szahar”!
C.