„ Mondok én nektek valamit. Tudjátok-e, hogy még ma is a sötét középkorban járunk? Még ma sem ért véget a sötét középkor.” Kurt Vonnegut Mesterlövész
Mester, tévedés. Ez már egy második középkor.
Calvero
A fenti idézet szerzője írja valahol hogy az amerikai ifjúság azért plöttyedt, és az idősek azért energikusak és van tartásuk, mert az idősebb korban annyi gyűlölet keletkezik az emberbe, hogy az tartást ad. És példát is hoz (német származásúként a németek ellen harcolt), hogy hitler megjelenésig Németország a földbe volt döngölve, de hitler elhintette bennük a gyűlöletet, és attól talpra álltak… aztán pokolra kerültek.
Amikor művészettel kezdtem foglakozni, az hittem, jobbá tehető a világ. Amikor rájöttem, hogy hisz én is ember vagyok, és többet vétkezem, mint az átlag, akkor már tudtam, hogy a világ javíthatatlan, el kell dobni.
Sharyl Attkinson: Stonnenwalled című könyvben arról beszél, hogy amerikában ő már nem jut munkához (könyve megjelenéséig a szienen riportere volt), mert szembeszállt a hatalommal, és megírta, hogy az a barack, aki nem gönci, illetve az ő emberei lehallgató- és leolvasó készüléket telepítettek a laptopjára. Valamint azt is megírta e kemény és erős nő, hogy ama elnök, akinek barackot kéne nyomni a fejére, és elküldeni a büdös picsába (első írott változatomban: a fenébe, búbánatba…, aztán eszembe jutott a Szent Vonnegut, amerikai író irtó jó tanítása amerikáról ((EZÉRT NEM KAPOTT NOBEL-DÍJAT, AHOGY CÉLINE SEM): hogy 1. nyugodtan használjunk erős szavakat az erősködő amerikával szemben 2. amerika fegyvert adott/ad el Mexikónak, és Attkinson a könyvében ezt bizonyítja is. Ugye nehéz elhinni. Ha a világot meg akarod ismerni, hozzá kell szoknod a nehezen elhihető dolgok megértéséhez. És minél kevésbé elhihető valami hatalmi aljasság, annál valószínűbb annak igazságtartalma – ez is a világ egyik örök paradoxonja)).
Immár értjük, hogy az egyben elsült államok miért a világ csődöre, csendőre és bűnözője, valamint ízlésterroristája, és mért terrorizálja a világot, és miért akar eltaposni egy Magyarország nevű kis országot.
Miután megölték szaddamot, kiderült, hogy nincs tömegpusztítója. De ekkor már ez senkit sem érdekelt, mert ott volt amerikának az új olajlelőhely, amihez alkalmi áron jutott: csak egy hazugság, és néhány tízezer ember megölése kellett hozzá.
Jeles Nobel-díjas írónkkal, Kertész Imrével egy nyujorki újságíró készített interjút, s mivel az író nem akarta kimondani, hogy orbán diktátor, ezért a komcsi amcsi újság nem hozta le az interjút. Ha egy Nobel-díjas Kertész Imre véleménye nem hiteles, akkor a kis fika obamahusszeinbarack véleménye mitől erős? A fegyveraitől?... és amerika véleménye?... Akik idiaminnal is üzleteltek, aki olyan diktátor volt Afrikában, hogy a saját kezével megölt ellenségeit megette.
Úgyhogy „látlak amerika” (Kern András dala).
Gwantanoban is demokratikus amerika, ugye? A vízbefojtós módszer.
Semmivel sem különböznek az amcsik a komcsiktól. Illetve mégis. Két betű a különbég.
Amcsikról olvassunk S. Attkinzon-t . És Vonnegutot. Kínzó lehet megtudni a valóságot. És akkor magunkban felmentjük Edward Snowden cselekedetét is.
Ja, és nyugodtan tiltsanak ki az amcsik a neokomcsi országukból. Mert többé nem szándékozom oda utazni.
Szabadon szeretek élni. Nem diktatúrában.
C.